Logo
Potřebujete poradit?
9 - 18 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
28.01.2020
K AKTUÁLNÍ SITUACI
Pokud se obáváte jakékoliv nákazy, nasaďte včas houbový elixír IMUNEX. Zdravý imunitní systém si poradí s viry i bakteriemi. V případě respiračních... číst celé
12.11.2019
BIO elixír FRUCTAVIT
S radostí představujeme náš první certifikovaný bio elixír. Jedná se o speciální edici elixíru Fructavit, k jehož výrobě byly použity výhradně bio sur... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. VŠE O ZDRAVÍ
  3. NEMOCI PODROBNĚ
Kandidóza

Kandidóza

Kvasinky rodu Candida jsou přirozenou součástí našeho těla a žijí zejména ve střevech, kde pomáhají trávit přijatou potravu. Při nevhodných stravovacích návycích, užívání antibiotik, hormonů a jiných chemických léčiv se tento běžný organismus však může snadno přemnožit a vyvolat celou řadu vážných onemocnění – od alergií, poruch imunity, ekzémů, gynekologických zánětů, střevních problémů až po těžké depresivní stavy. Z původně neškodné kvasinky se stává zákeřný nepřítel a nastává tzv. kandidóza, (kvasinková infekce, dysbióza, mykóza, vaginitida).

Dokonalé organismy

V souvislosti s rozmnožováním kandidy je důležité zmínit další nepříjemnou skutečnost. Pokud se přemnožená kandida dostane až na povrch kůže, např. v oblasti různých kožních záhybů, kde se drží potřebné teplo a vlhko -pod prsy, v podpaží, mezi hýžděmi, u pohlavních orgánů, mezi prsty nohou, kolem pupku, objeví se množství zralých plodnic (bílý povlak, světlé šupiny). Tato místa silně svědí a při škrabání postižené kůže se uvolňují miliony nových spor, které jsou následně vdechnuty. Kandida se poté uchycuje také na sliznicích dýchacích cest, což se projevuje větším zahleněním či zduřením.

Diagnostika kandidózy

Pokud vás napadlo, že i vy byste mohli trpět kandidózou, zkuste si projít následující test:

Projevují se u vás následující symptomy?

-          Neodolatelná chuť na sladké

-          Zvýšená tvorba lupů, vypadávání vlasů a svědění hlavy

-          Ekzémy a vyrážky

-          Svědění konečníku

-          Suché dlaně, šupinatá kůže

-          Poruchy paměti

-          Závratě, točení a bolesti hlavy

-          Zápach z úst

-          Nadýmání a průjmy

-          Nesnášenlivost alkoholu

-          Kolísání tělesné váhy

-          Ušní záněty s hnisavými výtoky

-          Gynekologické výtoky, záněty močových cest

-          Zvětšené uzliny (zejména na krku)

-          Imunitní poruchy

-          Potravinové alergie

-          Deprese a apatie

-          Chronická únava

Pokud byla vaše odpověď ANO alespoň u osmi bodů, je velmi pravděpodobné, že kandidóza je vaším problémem. Lékaři jsou bohužel k této diagnóze často nepochopitelně hluší a nechtějí ani provést potřebná vyšetření. Případná antibiotická léčba má navíc spíše devastující následky, neboť jsou narušeny potřebné symbiotické mikrobiální vztahy ve střevním traktu. Pacientům proto nezbývá, než vzít své zdraví do vlastních rukou a pustit se do alternativní léčby. 

Bylinná léčba

Existuje celá řada bylin, které můžou pomoci v boji s přemnoženými kvasinkami. Doporučuji především naše domácí byliny, které najdete najdete v elixíru Fungilen. Tento čistě přírodní přípravek je založen na přímém odstranění mikroorganismů, včetně všech druhů kvasinek. Obsažený extrakt z penízovky sametonohé ve spolupráci s levandulí lékařskou a lichořeřišnicí větší potlačují růst kandidy. Výtažek z puškvorce lékařského odstraňuje zapouzdřená ložiska ve střevech a bříza bělokorá v této směsi funguje jako drenáž všech uvolněných toxinů a odpadních látek. Obsažené bylinky a penízovka neničí na rozdíl od klasických antibiotik přátelské organismy. Laktobacilům a dalším potřebným baktériím naopak uvolňují větší životní prostor ve střevech k lepší činnosti. Pokud je ve střevním traktu dostatek těchto symbiotických baktérií, nemělo by docházet ke vzniku kandidóz, neboť laktobacily mají za úkol kandidu hlídat před přemnožením. Při léčbě kandidóz je třeba obrnit se někdy velkou trpělivostí, neboť naším protivníkem je evolučně jeden z nejdokonalejších organismů vůbec. Ozdravná Fungilenová kúra by měla být vždy dostatečně dlouhá až do úplného vítězství. V praxi jde obvykle o týdny až měsíce.

Boj na život a na smrt

Závěrem bych rád upozornil na některé možné projevy umírající kandidy, při kterých někteří neinformovaní pacienti zpanikaří a zbytečně léčbu předčasně přeruší. Pokud je léčba kandidózy opravdu účinná může se krátkodobě objevit vyrážka, průjem, bolesti hlavy či stav podobný opilosti. Jedná se o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakci, kdy tělo reaguje na toxické látky z rozpadajících se těl kvasinek. Těmto reakcím je možné předejít dodržováním pitného režimu nejméně 2 litrů tekutin denně, doporučené fungicidní diety či několika opakovanými klystýry. Rovněž je dobré dbát na pravidelné odkyselování těla za pomoci jedné lžičky jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody. Důležité je maximální vyhnutí se rafinovanému cukru i jednoduchým cukrům jako je fruktóza, glukóza a galaktóza, které kvasinkám slouží za hlavní zdroj potravy. Prospěšné je omezení kynutého pečiva a bílé mouky nebo dočasný přechod na bezlepkovou stravu. Při léčbě kandidy je potřebná také silná vůle, neboť kvasinky v ohrožení produkují zvláštní jedovaté mykotoxiny, které působí přímo na mozková centra a vyvolávají apatii, deprese, pocity bezmoci a nechuť cokoliv změnit či se s sebou udělat.  Při těchto těžkých stavech pomáhá vše, co houby naopak nesnášejí: sucho, slunce a čerstvý vzduch.

ALOPECIE

Nejčastější příčinou těchto rozšiřujících se lysinek na vlasové části hlavy jsou přemnožené houbové mikroorganismy – plísně a kvasinky narušující normální růst vlasů. Řešením je likvidace houbových mkroorganismů za pomoci elixíru Fungilen (podle míry postižení nutno zopakovat několik šestitýdenních ozdravných kúr) a obnova buněčných struktur vlasových folikul nasazením elixíru Fructavit (bez obav možno užívat i delší dobu, než začnou růst nové vlasy). Současně je potřeba nastolit zodpovědnou dietu spočívající v maximálním omezení rafinovaného cukru, kynutého pečiva, piva, vína, zeleniny nakládané do octa, kečupu, tatarky, rozinek a slazených jogurtů. Vlasy omývat pouze šetrnými přírodními šampony, nejlépe s TTO. Doporučené dávkování elixírů - začíná se elixírem Fungilen - 2 lahvičky, pak 1 Detoxilen + kvalitná laktobacily (probiotika) a na závěr Fructavit - 2 lahvičky. Podle míry postižení se tato kúra opakuje i několikrát během roku.

BORELIÓZA

Lymská borelióza je záludné onemocnění, které způsobuje spirochéta z rodu Borrelia, přenášená nejčastěji klíštětem. Pokud onemocnění odhalíme v časném stádiu po infikování nakaženým klíštětem, uplatňuje se klasická léčba antibiotiky. Z přírodních prostředků můžeme nasadit spolehlivé širokospektrální antibiotikum lichořeřišnici větší. Užíváme jako extrakt 3x denně 20 kapek po dobu 6 týdnů. Inkubační doba baktérií se však může prodloužit až na několik měsíců, kdy již dochází k různým imunitním komplikacím a vleklým zánětům. Borrelia je parazitická bakterie, která může napadnout libovolné místo v těle, kde následně dochází k rozpadu tkání a infekci. Příbuzný druh bakterie způsobuje např. syfilitidu, což naznačuje, jak vážné onemocnění může borrelia vyvolat. Jedná o celou škálu problémů a symptomů – jako je únava, bolesti svalů a kloubů, bolesti v krku, zánět kloubů, nervů a svalů, bušení srdce, pálení a mravenčení kůže, zvýšená teplota až horečka, zánět mozku nebo mozkových blan, bolesti hlavy, tuhnutí šíje, závratě, trnutí končetin a páteře, zánět očního nervu, poruchy soustředění, špatná orientace v prostoru, pískání v uších, zvětšené uzliny na krku, otoky kloubů, autoimunitní choroby - zejména neuropatie, roztroušená skleróza a revmatoidní artritida. Nemocný je proto často léčen na úplně jiné choroby, případně je dokonce považován za hypochondra. Úskalím lymské boreliózy je včasná diagnostika, neboť protilátky se v krvi neobjeví dříve než za 6 týdnů. A to již bývá pozdě na účinnou léčbu. Proto při sebemenším podezření, např. při klíštěti z rizikové oblasti, nasaďte ihned lichořeřišnici (vyplatí se mít vždy v cestovní lékárničce). Pokud se objeví typická červená skvrna v místě přisátí klíštěte a chřipkové příznaky, nečekejte a navštivte lékaře. V případě odhalení boreliózy v již rozvinuté nebo chronické fázi je lepší nebojovat s lékaři, kteří problémy z neznalosti bagatelizují, ale přímo s chorobou. Doporučuji především velmi silnou kombinaci elixírů Fungilen a Imunex. Při léčbě je třeba trpělivosti a vytrvalosti, počítejte spíše s měsíci než týdny. Pokud bakterie napadnou centrální nervový systém, je vhodné nasadit také speciální elixír Psychoregen. Spirochéty nesnáší teplotu nad 40 stupňů, takže může napomoci také infrasauna. Opatrní ale musí být lidé se srdečními problémy. Místo chemických repelentů můžete při procházkách přírodou použít na odpuzení klíšťat eukalyptový olej.

ATOPICKÝ EKZÉM

Atopický ekzém se díky nejnovějším poznatkům stal poměrně dobře léčitelným onemocněním. Nejedná se o kožní nemoc, ale o poruchu imunity, ke které dochází často již v raném dětství po setkání nevyzrálého imunitního systému s cizorodou bílkovinou (kravské mléko, vejce, pšenice, soja), nebo poškození slizničních membrán toxickými látkami (tabákový kouř, jedy z životního prostředí, mykotoxiny z přemnožených plísní a kvasinek po léčbě antibiotiky a steroidy). Především přes narušený střevní trakt se následně do krevního oběhu dostávají velké molekuly z potravin, na které imunitní systém útočí zvýšenou tvorbou protilátek (IgE - imunoglobuliny E). Při těchto nepřiměřených imunitních reakcích se uvolňují také pomocné chemikálie, jako např. histamin. Následkem jsou různé prudké i zpožděné reakce jako otoky sliznic, rýma, dušnost, bolesti kloubů a svalů, psychické problémy a zejména kožní projevy (atopický ekzém, kopřivka, boláky, vřídky). Léčba těchto symptomů má proto několik fází:

1. Co nejpřesnější diagnostika jednotlivých protilátek. Doporučuji provést krevní test protilátek IgE na pyl břízy, trav (lipnicovité), pelyňku, ambrósie, latex a roztoče. Dále krevní test protilátek IgG na co největší počet potravin.

Na základě výsledků těchto krevních testů se sestaví přesný jídelníček na míru (zohledňuje se i tzv. zkřížená alergie a další faktory jako termolabilita/termostabilita alergenů). Pokud není možné zajistit krevní testy, jídelníček možno sestavit podle univerzální DETOXIKAČNÍ DIETY.

2. Detoxikace organismu a stabilizace imunitních součástí. Doporučuji komplexní ozdravnou kúru pomocí Duhových elixírů a kvalitních probiotik v pořadí: Fungilen (u dospělých dvě lahvičky po sobě), poté Detoxilen (v případě autoimunity Nefrofit) + kvalitní probiotika. Současně s těmito přípravky je vhodné užívat Imunex (tento přípravek je možné užívat i dlouhodobě až do dosažení úplného odeznění všech nežádoucích symptomů narušené imunity) a perilu křovitou (účinné přírodní antihistaminikum).

3. Rekonstrukce slizničních membrán a obnova buněčných struktur. Lidské tělo má neobyčejné regenerační schopnosti. Jediné co potřebuje, je dostatek stavebního materiálu na tvoření nové pojivové tkáně. Kromě základních živin z potravy (tuky, cukry, bílkoviny) se jedná o organické vitaminy, minerály, enzymy a aminokyseliny. Jako doplněk stravy doporučuji použít elixír Fructavit (možno užívat dlouhodoběji společně s elixírem Imunex) a případně další doplňky stravy, navržené výživovým specialistou.

Při zodpovědném dodržení jídelníčku na míru se v těle přestanou tvořit nežádoucí protilátky a veškeré symptomy (včetně těžkých ekzémů) odezní během 3 – 4 týdnů. Další podrobnosti najdete v Lexikonu zdraví pod hesly Alergie, Atopický ekzém, Potravinová alergie.

Novinky z našeho blogu

Růže - krásné, voňavé a léčivé
14.11.2018
Růže - krásné, voňavé a léčivé
Růže přitahují člověka od nepaměti, nejen pro svou krásu a vůni, ale také léčivou a magickou sílu. Nejznámější růží a současně i nejcennější rostlinou... číst celé
Pupečník asijský jako přírodní lék proti stařecké demenci
24.09.2017
Pupečník asijský jako přírodní lék proti stařecké demenci
Vědcům z taiwanské univerzity se podařil prokázat účinek extraktu z pupečníku (Gotukola, Centella asiatica) proti rozvoji stařecké demence při Alzheim... číst celé
Borůvky - nejzdravější potravina světa
01.04.2017
Borůvky - nejzdravější potravina světa
Existuje bezpočet žebříčků těch nejzdravějších potravin, jedno však mají vždy společné - na jednom z prvních míst najdeme borůvky. číst celé
Vědecky potvrzeno: Žampion zabíjí rakovinné buňky!
12.03.2017
Vědecky potvrzeno: Žampion zabíjí rakovinné buňky!
O léčivých účincích některých hub se diskutuje již poměrně dlouho. Díky pokročilým vědeckým metodám však až dnes začínáme chápat, jak a které látky v ... číst celé
TOPlist
Kontakt
Logo
Bc. Martin Kolár
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.