Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Vše skladem

ihned k odeslání

____________________

Věrnostní systém

- sleva až 8%

____________________


12. 03. 2017

Vědecky potvrzeno: Žampion zabíjí rakovinné buňky!

O léčivých účincích některých hub se diskutuje již poměrně dlouho. Díky pokročilým vědeckým metodám však až dnes začínáme chápat, jak a které látky v houbách vlastně působí na naše zdraví. Za jeden z průlomových objevů v tomto směru považuji identifikaci Agarolu - houbového steroidu získaného ze žampionu. Podle závěrů publikovaných v mezinárodním onkologickém časopise (1) má výtažek ze žampionu cytotoxický efekt na lidské rakovinné buňky. Klíčovou látkou je zřejmě právě Agarol - ergosterol vyskytující se pouze v houbách. Bylo zjištěno, že žampionový extrakt vyvolává apoptótu (řízenou buněčnou smrt) rakovinných buněk skrze mitochondrie (energetické centrum buňky). Stručně řečeno, ergosterol Agarol (mimochodem svou strukturou podobný cholesterolu) přímou cestou zastaví přísun výživy rakovinné buňce, čímž dojde k zastavení jejího růstu (dělení) a následné smrti. V klinické praxi se již testují první léky obsahující žampionový výtažek, např. norský Andosan (2). Koncentrovaný extrakt z čerstvého žampionu naleznete v elixíru Imunex.

(1) International Journal of Oncology, Volume 48, Number 4, 2016, pp. 1670-1678

(2) Therkelsen SP, Hetland G, Lyberg T, Lygren I, Johnson E. Effect of a Medicinal Agaricus blazei Murill-based Mushroom Extract, AndoSanTM, on Symptoms, Fatigue and Quality of Life in Patients with Ulcerative Colitis in a Randomized Single-Blinded Placebo Controlled Study. PLOS One. 2016. March 2