Logo
Potřebujete poradit?
9 - 18 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
28.01.2020
K AKTUÁLNÍ SITUACI
Pokud se obáváte jakékoliv nákazy, nasaďte včas houbový elixír IMUNEX. Zdravý imunitní systém si poradí s viry i bakteriemi. V případě respiračních... číst celé
12.11.2019
BIO elixír FRUCTAVIT
S radostí představujeme náš první certifikovaný bio elixír. Jedná se o speciální edici elixíru Fructavit, k jehož výrobě byly použity výhradně bio sur... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. VŠE O ZDRAVÍ
  3. Zbavte se plísní a kvasinek!
Zbavte se plísní, kvasinek a nežádoucích mikroorganismů

K nejčastějším příznakům kvasinkové infekce patří gynekologické výtoky, svědění konečníku, šupinaté ekzémy, nadýmání, zápach z úst. Dalšími neklamnými projevy přemnožených kvasinek, ale také plísní či baktérií jsou časté bolesti hlavy spojené s pocitem nevolnosti, tvorba lupů nebo naopak mastící se pokožka hlavy, bolesti svalů a kloubů, neodolatelná chuť na sladké, pálení a svědění kůže, suché dlaně, hluboké boláky, akné, plísně kůže a nehtů, pachuť v ústech, záněty dásní, světlý jazyk, nadýmání, průjmy, vředové záněty střeva, chronická onemocnění ledvin, nesnášenlivost alkoholu, pálení, svědění a slzení očí, svědění v nose, puchýřky, chronická rýma, ušní záněty s hnisavými výtoky, silné svědění pohlavních orgánů, záněty močového měchýře a vaječníků, pokles sexuální touhy, zduřelé uzliny, imunitní poruchy, opakované záněty, alergie na potraviny, zimomřivost, noční pocení, otoky, poruchy koncentrace, apatie, nespavost, deprese, chronická únava.

Kvasinky patří do říše hub – dokonalých organismů jdoucích vlastní evoluční cestou zcela mimo linii rostlin i živočichů. Za normálních okolností žijí rychle se množící kvasinky v lidském těle v symbiotickém, tedy přátelském vztahu. Díky přehnanému používání antibiotik, umělých hormonů, včetně antikoncepce, nejrůznějších chemikálií a celkovému odklonu od přírody se však tento křehký vztah v souvislosti s érou antibiotik narušil a došlo k tzv. dysbióze. V přírodě mají houby funkci dekompozitorů – rozkládají mrtvá těla rostlin a živočichů na jednotlivé prvky, z kterých poté znovu vzniká nový život. Naše těla jsou však očividně „rozkládána“ ještě za živa. Existuje dokonce lékařská diagnóza stavu, kdy bakterie a houby již zcela převezmou vládu nad naším tělem a my umíráme. Hovoříme o celkové sepsi organismu. Dosavadní lékařský přístup založený na nasazení antibiotik je zcela kontraproduktivní, to znamená, že má opačný efekt – dysbióza se pouze zhoršuje. Prakticky jedinou šancí je srovnat přemnožené stavy kvasinek za pomoci přírodních fungicidních prostředků a obnovit přátelské vazby přechodem na čistou stravu a pozitivní přístup k životu. Není náhoda, že kvasinkové problémy postihují zejména depresivní jedince, kteří se oblékají do černého oblečení, doma mají šero, přetopeno a nevětráno. Zkrátka ideální podmínky pro růst hub.

V souvislosti s rozmnožováním kvasinek, zejména kandidy, je důležité zmínit další nepříjemnou skutečnost. Pokud se přemnožená kvasinka dostane až na povrch kůže, např. v oblasti různých kožních záhybů, kde se drží potřebné teplo a vlhko - pod prsy, v podpaží, mezi hýžděmi, u pohlavních orgánů, mezi prsty nohou, kolem pupku, objeví se množství zralých plodnic (bílý povlak, světlé šupiny). Tato místa silně svědí a při škrabání postižené kůže se uvolňují miliony nových spor, které jsou následně vdechnuty. Kvasinky se poté uchycují také na sliznicích dýchacích cest, což se projevuje větším zahleněním či zduřením.

Latinský název kvasinek – Saccharomyces znamená „cukrová houba“ a z tohoto faktu bychom také měli vycházet při hledání vhodných a nevhodných potravin. S cukrem, především tím rafinovaným, je nutné se nekompromisně rozloučit. Kvasinkám prospívá kyselé prostředí našeho těla, takže při protikvasinkové dietě si z jídelníčku můžeme škrtnout také další kyselinotvorné potraviny: konzervy, tropické ovoce, pečivo, obilné vločky, dlouho vařené potraviny. Typické knedlo, vepřo, zelo je klasickou ukázkou nezdravého způsobu stravování. České kuchyni vděčíme za nezáviděníhodné čelní světové příčky v úmrtnosti na kardiovaskulární choroby, rakovinu tlustého střeva či ledvin. Člověk k životu nepotřebuje mít na talíři denně maso, mléčné výrobky, pečivo… Zaměřte se více na čerstvou zeleninu, domácí ovoce, celozrnné obiloviny – jáhly, pohanku, špaldu. Jezte co nejvíce potravin v syrovém stavu, případně používejte jen krátkou tepelnou úpravu, např. v páře.

Zajímá vás, které potraviny nejvíce prospívají kvasinkám a způsobují jejich nekontrolovatelný růst a přemnožení? Vězte tedy, že jsou to kolové nápoje a podobné limonády, pivo, kečup, zákusky a sladké pečivo, zmrzliny, slazené jogurty. Je také nutné se vyhnout všem potravinám, při jejichž výrobě se používá kvasinek a droždí: veškerému kynutému pečivu (s výjimkou kváskového celožitného chleba), méně kvalitním vínům, plísňovým sýrům, octu a zelenině nakládané do octu. Bez vynechání těchto pochutin je šance na trvalé zbavení se kandidóz, aspergilóz a dalších typů mykóz jen velmi malá. Hlavním základem léčby kvasinkových infekcí je však podání přírodních fungicidních látek. K těm patří zejména česnek, cibule, Tea Tree Oil (TTO). Velmi dobré výsledky přináší léčebná kúra s elixírem Fungilen. Tento čistě přírodní přípravek je založen na přímém odstranění nežádoucích mikroorganismů, včetně všech druhů patogenních kvasinek. Obsažený extrakt z penízovky sametonohé ve spolupráci s dalšími likvidátory patogenních mikroorganismů levandulí lékařskou a lichořeřišnicí větší potlačují spolehlivě růst kandidy. Výtažek z puškvorce lékařského odstraňuje zánětlivá ložiska ve střevech a bříza bělokorá v této směsi funguje jako drenáž všech uvolněných toxinů a odpadních látek. Obsažené bylinky a penízovka mají na rozdíl od klasických antibiotik svou inteligenci a ničí pouze nepřátelské organismy. Laktobacilům a dalším potřebným baktériím naopak uvolňují větší životní prostor ve střevech k lepší činnosti. Pokud je ve střevním traktu dostatek těchto symbiotických baktérií, nemělo by docházet ke vzniku kandidóz, neboť laktobacily mají za úkol kandidu hlídat před přemnožením. Při léčbě kandidóz je třeba obrnit se někdy velkou trpělivostí, neboť naším protivníkem je evolučně jeden z nejdokonalejších organismů vůbec. Ozdravná kúra by měla trvat vždy nejméně 6 týdnů, což jsou 2 lahvičky elixíru. Poté na dočištění doporučuji ještě lahvičku elixíru Detoxilen a kvalitní probiotika. Po kratší pauze je často třeba tuto kúru i několikrát zopakovat. Při vaginálních infekcích se osvědčil gel s TTO. Při léčbě kvasinek je nutné dodržet nastíněnou dietu, udržovat pitný režim a průchodná střeva, aby toxiny z odumírajících kvasinek mohly odcházet ven z těla. Pravidelně si dopřejte také horkou lázeň nebo saunu.

Rád bych upozornil na některé možné projevy umírající kandidy, při kterých někteří neinformovaní pacienti zpanikaří a zbytečně léčbu předčasně přeruší. Pokud je léčba kandidózy opravdu účinná může se krátkodobě objevit vyrážka, průjem, bolesti hlavy či stav podobný opilosti. Jedná se o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakci, kdy tělo reaguje na toxické látky z rozpadajících se těl kvasinek. Těmto reakcím je možné předejít dodržováním pitného režimu nejméně 2 litrů tekutin denně, doporučené fungicidní diety či několika opakovanými klystýry. Rovněž je dobré dbát na pravidelné odkyselování těla za pomoci jedné lžičky jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody. Důležité je maximální vyhnutí se rafinovanému cukru i jednoduchým cukrům jako je fruktóza a galaktóza, které kvasinkám slouží za hlavní zdroj potravy. Prospěšné je omezení kynutého pečiva a bílé mouky nebo dočasný přechod na bezlepkovou stravu. Při léčbě kandidy je potřebná také silná vůle, neboť kvasinky v ohrožení produkují zvláštní jedovaté mykotoxiny, které působí přímo na mozková centra a vyvolávají apatii, deprese, pocity bezmoci a nechuť cokoliv změnit či se s sebou udělat. Při těchto těžkých stavech pomáhá vše, co houby naopak nesnášejí: sucho, slunce a čerstvý vzduch.

 

Plodnice kandidy

Doporučený postup léčby plísní a kvasinkových infekcí:

1) Bezodkladně nasaďte přírodní elixír FUNGILEN, který obsahuje mj. výtažek z penízovky sametonohé – spolehlivého zabijáka candidy, tímto se výrazně sníží chuť na sladké. Kromě bylin likvidujících patogenní mikroorganismy, obsahuje Fungilen také byliny čistící střevní trakt a detoxikační orgány od odumřelých hub. Elixír Fungilen užíváme nejméně 6 týdnů, což jsou zhruba dvě lahvičky. V případě přetížení lymfatického nebo močového systému toxickými látkami z odumřelých hub – otoky uzlin a kloubů, podpořte odvod zplodin elixírem DETOXILEN. Vždy se užívá samostatně, tedy až po dobrání FUNGILENU.

2) Striktně ze stravy vylučte rafinovaný cukr a omezte fruktózu (banány, hrušky, švestky). Pozor na sušenky, čokoládu, kompoty, limonády, marmelády… Při chuti na sladké si dejte hrst mandlí, mrkev či bonbon z javorového sirupu nebo stévie. Dále vynechejte droždí, kynuté pečivo, plísňové sýry, hroznové víno a rozinky, ocet, pivo a víno. V případě chronické zácpy, nadváhy a nadýmání je vhodné na tři měsíce nasadit bezlepkovou dietu, aby se střevo vyčistilo od usazeného glutenu. Výbornou bezlepkovou alternativou jsou především pohanka a jáhly.

3) Podpůrně při léčbě mykóz působí česnek ve všech podobách (doporučujeme i extrakt z divoce rostoucího česneku medvědího z našeho eshopu) a domácí očistná klyzmata (klystýry).

Novinky z našeho blogu

Růže - krásné, voňavé a léčivé
14.11.2018
Růže - krásné, voňavé a léčivé
Růže přitahují člověka od nepaměti, nejen pro svou krásu a vůni, ale také léčivou a magickou sílu. Nejznámější růží a současně i nejcennější rostlinou... číst celé
Pupečník asijský jako přírodní lék proti stařecké demenci
24.09.2017
Pupečník asijský jako přírodní lék proti stařecké demenci
Vědcům z taiwanské univerzity se podařil prokázat účinek extraktu z pupečníku (Gotukola, Centella asiatica) proti rozvoji stařecké demence při Alzheim... číst celé
Borůvky - nejzdravější potravina světa
01.04.2017
Borůvky - nejzdravější potravina světa
Existuje bezpočet žebříčků těch nejzdravějších potravin, jedno však mají vždy společné - na jednom z prvních míst najdeme borůvky. číst celé
Vědecky potvrzeno: Žampion zabíjí rakovinné buňky!
12.03.2017
Vědecky potvrzeno: Žampion zabíjí rakovinné buňky!
O léčivých účincích některých hub se diskutuje již poměrně dlouho. Díky pokročilým vědeckým metodám však až dnes začínáme chápat, jak a které látky v ... číst celé
TOPlist
Kontakt
Logo
Bc. Martin Kolár
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.