Logo
Potřebujete poradit?
9 - 18 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
17.01.2023
Pozvánka na přednášku Praha
Rád bych vás pozval na svou přednášku o Duhových elixírech, která se koná 19.2. od 16 hod. v rámci Festivalu Miluj svůj život v Praze v KC Zahrada. číst celé
17.10.2021
PODPORA IMUNITNÍHO SYSTÉMU
S nástupem sychravých dnů je ten správný čas pro elixír IMUNEX. Zdravý imunitní systém je základem zdraví.   Tělesnou odolnost podpoříte také vhodn... číst celé
17.07.2020
OZDRAVNÝ DETOX
Pokud se cítíte unavení a bez energie, je ten pravý čas na očistu organismu. Ideální detoxikační program může mít např. tuto podobu: Nejprve vyčistíme... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BORELIÓZA
BORELIÓZA

Lymská borelióza je záludné onemocnění, které způsobuje spirochéta z rodu Borrelia, přenášená nejčastěji klíštětem. Pokud onemocnění odhalíme v časném stádiu po infikování nakaženým klíštětem, uplatňuje se klasická léčba antibiotiky. Z přírodních prostředků můžeme nasadit spolehlivé širokospektrální antibiotikum lichořeřišnici větší. Užíváme jako extrakt 3x denně 20 kapek po dobu 6 týdnů. Inkubační doba baktérií se však může prodloužit až na několik měsíců, kdy již dochází k různým imunitním komplikacím a vleklým zánětům. Borrelia je parazitická bakterie, která může napadnout libovolné místo v těle, kde následně dochází k rozpadu tkání a infekci. Příbuzný druh bakterie způsobuje např. syfilitidu, což naznačuje, jak vážné onemocnění může borrelia vyvolat. Jedná o celou škálu problémů a symptomů – jako je únava, bolesti svalů a kloubů, bolesti v krku, zánět kloubů, nervů a svalů, bušení srdce, pálení a mravenčení kůže, zvýšená teplota až horečka, zánět mozku nebo mozkových blan, bolesti hlavy, tuhnutí šíje, závratě, trnutí končetin a páteře, zánět očního nervu, poruchy soustředění, špatná orientace v prostoru, pískání v uších, zvětšené uzliny na krku, otoky kloubů, autoimunitní choroby - zejména neuropatie, roztroušená skleróza a revmatoidní artritida. Nemocný je proto často léčen na úplně jiné choroby, případně je dokonce považován za hypochondra. Úskalím lymské boreliózy je včasná diagnostika, neboť protilátky se v krvi neobjeví dříve než za 6 týdnů. A to již bývá pozdě na účinnou léčbu. Proto při sebemenším podezření, např. při klíštěti z rizikové oblasti, nasaďte ihned lichořeřišnici (vyplatí se mít vždy v cestovní lékárničce). Pokud se objeví typická červená skvrna v místě přisátí klíštěte a chřipkové příznaky, nečekejte a navštivte lékaře. V případě odhalení boreliózy v již rozvinuté nebo chronické fázi je lepší nebojovat s lékaři, kteří problémy z neznalosti bagatelizují, ale přímo s chorobou. Doporučuji především velmi silnou kombinaci elixírů Fungilen a Imunex. Při léčbě je třeba trpělivosti a vytrvalosti, počítejte spíše s měsíci než týdny. Pokud bakterie napadnou centrální nervový systém, je vhodné nasadit také speciální elixír Psychoregen. Spirochéty nesnáší teplotu nad 40 stupňů, takže může napomoci také infrasauna. Opatrní ale musí být lidé se srdečními problémy. Místo chemických repelentů můžete při procházkách přírodou použít na odpuzení klíšťat eukalyptový olej.

ATOPICKÝ EKZÉM

Atopický ekzém se díky nejnovějším poznatkům stal poměrně dobře léčitelným onemocněním. Nejedná se o kožní nemoc, ale o poruchu imunity, ke které dochází často již v raném dětství po setkání nevyzrálého imunitního systému s cizorodou bílkovinou (kravské mléko, vejce, pšenice, soja), nebo poškození slizničních membrán toxickými látkami (tabákový kouř, jedy z životního prostředí, mykotoxiny z přemnožených plísní a kvasinek po léčbě antibiotiky a steroidy). Především přes narušený střevní trakt se následně do krevního oběhu dostávají velké molekuly z potravin, na které imunitní systém útočí zvýšenou tvorbou protilátek (IgE - imunoglobuliny E). Při těchto nepřiměřených imunitních reakcích se uvolňují také pomocné chemikálie, jako např. histamin. Následkem jsou různé prudké i zpožděné reakce jako otoky sliznic, rýma, dušnost, bolesti kloubů a svalů, psychické problémy a zejména kožní projevy (atopický ekzém, kopřivka, boláky, vřídky). Léčba těchto symptomů má proto několik fází:

1. Co nejpřesnější diagnostika jednotlivých protilátek. Doporučuji provést krevní test protilátek IgE na pyl břízy, trav (lipnicovité), pelyňku, ambrósie, latex a roztoče. Dále krevní test protilátek IgG na co největší počet potravin.

Na základě výsledků těchto krevních testů se sestaví přesný jídelníček na míru (zohledňuje se i tzv. zkřížená alergie a další faktory jako termolabilita/termostabilita alergenů). Pokud není možné zajistit krevní testy, jídelníček možno sestavit podle univerzální DETOXIKAČNÍ DIETY.

2. Detoxikace organismu a stabilizace imunitních součástí. Doporučuji komplexní ozdravnou kúru pomocí Duhových elixírů a kvalitních probiotik v pořadí: Fungilen (u dospělých dvě lahvičky po sobě), poté Detoxilen + kvalitní probiotika. Současně s těmito přípravky je vhodné užívat Imunex (tento přípravek je možné užívat i dlouhodobě až do dosažení úplného odeznění všech nežádoucích symptomů narušené imunity) a perilu křovitou (účinné přírodní antihistaminikum).

3. Rekonstrukce slizničních membrán a obnova buněčných struktur. Lidské tělo má neobyčejné regenerační schopnosti. Jediné co potřebuje, je dostatek stavebního materiálu na tvoření nové pojivové tkáně. Kromě základních živin z potravy (tuky, cukry, bílkoviny) se jedná o organické vitaminy, minerály, enzymy a aminokyseliny. Jako doplněk stravy doporučuji použít elixír Fructavit (možno užívat dlouhodoběji společně s elixírem Imunex) a případně další doplňky stravy, navržené výživovým specialistou.

Při zodpovědném dodržení jídelníčku na míru se v těle přestanou tvořit nežádoucí protilátky a veškeré symptomy (včetně těžkých ekzémů) odezní během 3 – 4 týdnů. Další podrobnosti najdete v Lexikonu zdraví pod hesly Alergie, Atopický ekzém, Potravinová alergie.

ALOPECIE

Nejčastější příčinou těchto rozšiřujících se lysinek na vlasové části hlavy jsou přemnožené houbové mikroorganismy – plísně a kvasinky narušující normální růst vlasů. Řešením je likvidace houbových mkroorganismů za pomoci elixíru Fungilen (podle míry postižení nutno zopakovat několik šestitýdenních ozdravných kúr) a obnova buněčných struktur vlasových folikul nasazením elixíru Fructavit (bez obav možno užívat i delší dobu, než začnou růst nové vlasy). Současně je potřeba nastolit zodpovědnou dietu spočívající v maximálním omezení rafinovaného cukru, kynutého pečiva, piva, vína, zeleniny nakládané do octa, kečupu, tatarky, rozinek a slazených jogurtů. Vlasy omývat pouze šetrnými přírodními šampony, nejlépe s TTO. Doporučené dávkování elixírů - začíná se elixírem Fungilen - 2 lahvičky, pak 1 Detoxilen + kvalitná laktobacily (probiotika) a na závěr Fructavit - 2 lahvičky. Podle míry postižení se tato kúra opakuje i několikrát během roku.

TOPlist
Kontakt
Logo
Bc. Martin Kolár
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz