Logo
Potřebujete poradit?
9 - 18 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
29.05.2023
Hubneme do plavek!
S blížícím se létem přibývají dotazy, jak co nejrychleji zhubnout do plavek 👙 Při zpomaleném spalování pomůže směs Metabolismus a hubnutí. Průměrný vá... číst celé
17.07.2020
JARNÍ OZDRAVNÝ DETOX
Pokud se cítíte unavení a bez energie, je ten pravý čas na očistu organismu. Ideální detoxikační program může mít např. tuto podobu: Nejprve vyčistíme... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. O ZDRAVÍ
  3. TEST NA KANDIDÓZU
TEST NA KANDIDÓZU

Kandidóza

Kvasinky rodu Candida jsou přirozenou součástí našeho těla a žijí zejména ve střevech, kde pomáhají trávit přijatou potravu. Při nevhodných stravovacích návycích, užívání antibiotik, hormonů a jiných chemických léčiv se tento běžný organismus však může snadno přemnožit a vyvolat celou řadu vážných onemocnění – od alergií, poruch imunity, ekzémů, gynekologických zánětů, střevních problémů až po těžké depresivní stavy. Z původně neškodné kvasinky se stává zákeřný nepřítel a nastává tzv. kandidóza, (kvasinková infekce, dysbióza, mykóza, vaginitida).

Dokonalé organismy

V souvislosti s rozmnožováním kandidy je důležité zmínit další nepříjemnou skutečnost. Pokud se přemnožená kandida dostane až na povrch kůže, např. v oblasti různých kožních záhybů, kde se drží potřebné teplo a vlhko -pod prsy, v podpaží, mezi hýžděmi, u pohlavních orgánů, mezi prsty nohou, kolem pupku, objeví se množství zralých plodnic (bílý povlak, světlé šupiny). Tato místa silně svědí a při škrabání postižené kůže se uvolňují miliony nových spor, které jsou následně vdechnuty. Kandida se poté uchycuje také na sliznicích dýchacích cest, což se projevuje větším zahleněním či zduřením.

Diagnostika kandidózy

Pokud vás napadlo, že i vy byste mohli trpět kandidózou, zkuste si projít následující test:

Projevují se u vás následující symptomy?

-          Neodolatelná chuť na sladké

-          Zvýšená tvorba lupů, vypadávání vlasů a svědění hlavy

-          Ekzémy a vyrážky

-          Svědění konečníku

-          Suché dlaně, šupinatá kůže

-          Poruchy paměti

-          Závratě, točení a bolesti hlavy

-          Zápach z úst

-          Nadýmání a průjmy

-          Nesnášenlivost alkoholu

-          Kolísání tělesné váhy

-          Ušní záněty s hnisavými výtoky

-          Gynekologické výtoky, záněty močových cest

-          Zvětšené uzliny (zejména na krku)

-          Imunitní poruchy

-          Potravinové alergie

-          Deprese a apatie

-          Chronická únava

Pokud byla vaše odpověď ANO alespoň u osmi bodů, je velmi pravděpodobné, že kandidóza je vaším problémem. Lékaři jsou bohužel k této diagnóze často nepochopitelně hluší a nechtějí ani provést potřebná vyšetření. Případná antibiotická léčba má navíc spíše devastující následky, neboť jsou narušeny potřebné symbiotické mikrobiální vztahy ve střevním traktu. Pacientům proto nezbývá, než vzít své zdraví do vlastních rukou a pustit se do alternativní léčby. 

Bylinná léčba

Existuje celá řada bylin, které můžou pomoci v boji s přemnoženými kvasinkami. Doporučuji především naše domácí byliny, které najdete najdete v elixíru Fungilen. Tento čistě přírodní přípravek je založen na přímém odstranění mikroorganismů, včetně všech druhů kvasinek. Obsažený extrakt z penízovky sametonohé ve spolupráci s levandulí lékařskou a lichořeřišnicí větší potlačují růst kandidy. Výtažek z puškvorce lékařského odstraňuje zapouzdřená ložiska ve střevech a bříza bělokorá v této směsi funguje jako drenáž všech uvolněných toxinů a odpadních látek. Obsažené bylinky a penízovka neničí na rozdíl od klasických antibiotik přátelské organismy. Laktobacilům a dalším potřebným baktériím naopak uvolňují větší životní prostor ve střevech k lepší činnosti. Pokud je ve střevním traktu dostatek těchto symbiotických baktérií, nemělo by docházet ke vzniku kandidóz, neboť laktobacily mají za úkol kandidu hlídat před přemnožením. Při léčbě kandidóz je třeba obrnit se někdy velkou trpělivostí, neboť naším protivníkem je evolučně jeden z nejdokonalejších organismů vůbec. Ozdravná Fungilenová kúra by měla být vždy dostatečně dlouhá až do úplného vítězství. V praxi jde obvykle o týdny až měsíce.

Boj na život a na smrt

Závěrem bych rád upozornil na některé možné projevy umírající kandidy, při kterých někteří neinformovaní pacienti zpanikaří a zbytečně léčbu předčasně přeruší. Pokud je léčba kandidózy opravdu účinná může se krátkodobě objevit vyrážka, průjem, bolesti hlavy či stav podobný opilosti. Jedná se o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakci, kdy tělo reaguje na toxické látky z rozpadajících se těl kvasinek. Těmto reakcím je možné předejít dodržováním pitného režimu nejméně 2 litrů tekutin denně, doporučené fungicidní diety či několika opakovanými klystýry. Rovněž je dobré dbát na pravidelné odkyselování těla za pomoci jedné lžičky jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody. Důležité je maximální vyhnutí se rafinovanému cukru i jednoduchým cukrům jako je fruktóza, glukóza a galaktóza, které kvasinkám slouží za hlavní zdroj potravy. Prospěšné je omezení kynutého pečiva a bílé mouky nebo dočasný přechod na bezlepkovou stravu. Při léčbě kandidy je potřebná také silná vůle, neboť kvasinky v ohrožení produkují zvláštní jedovaté mykotoxiny, které působí přímo na mozková centra a vyvolávají apatii, deprese, pocity bezmoci a nechuť cokoliv změnit či se s sebou udělat.  Při těchto těžkých stavech pomáhá vše, co houby naopak nesnášejí: sucho, slunce a čerstvý vzduch.

TOPlist
Kontakt
Logo
Bc. Martin Kolár
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz