Logo
Potřebujete poradit?
9 - 18 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 501,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
22.08.2020
Začátek školního roku a imunita
Nástup do škol může být spojen s větším náporem na imunitní systém dětí, ale i nás rodičů. Dětem i dospělým doporučuji podávat houbový elixír Imunex n... číst celé
29.05.2023
Hubněte efektivně!
Při zpomaleném spalování pomůže směs Metabolismus a hubnutí. Průměrný váhový úbytek je zde asi 1 kg týdně. Poměrně spolehlivě působí při nadváze elixí... číst celé
17.07.2020
OZDRAVNÝ DETOX
Pokud se cítíte unavení a bez energie, je ten pravý čas na očistu organismu. Ideální detoxikační program může mít např. tuto podobu: Nejprve vyčistíme... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. O ZDRAVÍ
  3. ZBAVTE SE KVASINEK!
Jak se zbavit kvasinek a nežádoucích mikroorganismů

K nejčastějším příznakům přemnožených kvasinek patří gynekologické výtoky, svědění konečníku, šupinaté ekzémy, nadýmání, zápach z úst. Dalšími neklamnými projevy jsou časté bolesti hlavy spojené s pocitem nevolnosti, tvorba lupů nebo naopak mastící se pokožka hlavy, bolesti svalů a kloubů, neodolatelná chuť na sladké, pálení a svědění kůže, suché dlaně, hluboké boláky, akné, plísně kůže a nehtů, pachuť v ústech, záněty dásní, světlý jazyk, nadýmání, průjmy, nesnášenlivost alkoholu, pálení, svědění a slzení očí, svědění v nose, puchýřky, chronická rýma, ušní záněty s hnisavými výtoky, silné svědění pohlavních orgánů, záněty močového měchýře a vaječníků, pokles sexuální touhy, zduřelé uzliny, imunitní poruchy, opakované záněty, alergie na potraviny, zimomřivost, noční pocení, otoky, poruchy koncentrace, apatie, nespavost, deprese, chronická únava.

Kvasinky patří do říše hub – dokonalých organismů jdoucích vlastní evoluční cestou zcela mimo linii rostlin i živočichů. Za normálních okolností žijí rychle se množící kvasinky v lidském těle v symbiotickém, tedy přátelském vztahu. Díky přehnanému používání antibiotik, umělých hormonů, včetně antikoncepce, nejrůznějších chemikálií a celkovému odklonu od přírody se však tento křehký vztah v souvislosti s érou antibiotik narušil a došlo k tzv. dysbióze. V přírodě mají houby funkci dekompozitorů – rozkládají mrtvá těla rostlin a živočichů na jednotlivé prvky, z kterých poté znovu vzniká nový život. Naše těla jsou však očividně „rozkládána“ ještě za živa. Není náhoda, že kvasinkové problémy postihují zejména lidi, doma mají šero, přetopeno a nevětráno. Zkrátka ideální podmínky pro růst hub.

V souvislosti s rozmnožováním kvasinek, zejména kandidy, je důležité zmínit další nepříjemnou skutečnost. Pokud se přemnožená kvasinka dostane až na povrch kůže, např. v oblasti různých kožních záhybů, kde se drží potřebné teplo a vlhko - pod prsy, v podpaží, mezi hýžděmi, u pohlavních orgánů, mezi prsty nohou, kolem pupku, objeví se množství zralých plodnic (bílý povlak, světlé šupiny). Tato místa silně svědí a při škrabání postižené kůže se uvolňují miliony nových spor, které jsou následně vdechnuty. Kvasinky se poté uchycují také na sliznicích dýchacích cest, což se projevuje větším zahleněním či zduřením.

Latinský název kvasinek – Saccharomyces znamená „cukrová houba“ a z tohoto faktu bychom také měli vycházet při hledání vhodných a nevhodných potravin. S cukrem, především tím rafinovaným, je nutné se nekompromisně rozloučit. Kvasinkám prospívá kyselé prostředí našeho těla, takže při protikvasinkové dietě si z jídelníčku můžeme škrtnout také další kyselinotvorné potraviny: konzervy, tropické ovoce, pečivo, obilné vločky, dlouho vařené potraviny. Typické knedlo, vepřo, zelo je klasickou ukázkou nezdravého způsobu stravování. Zaměřte se více na čerstvou zeleninu, domácí ovoce, jáhly, pohanku, špaldu. Jezte co nejvíce potravin v syrovém stavu, případně používejte jen krátkou tepelnou úpravu, např. v páře.

Zajímá vás, které potraviny nejvíce prospívají kvasinkám a způsobují jejich nekontrolovatelný růst a přemnožení? Vězte tedy, že jsou to kolové nápoje a podobné limonády, pivo, kečup, zákusky a sladké pečivo, zmrzliny, slazené jogurty. Je také nutné se vyhnout všem potravinám, při jejichž výrobě se používá kvasinek a droždí: veškerému kynutému pečivu (s výjimkou kváskového celožitného chleba), méně kvalitním vínům, plísňovým sýrům, octu a zelenině nakládané do octu. Základem ozdravení je podání přírodních fungicidních látek. K těm patří zejména česnek, cibule a byliny obsažené v elixíru Fungilen. Obsažený extrakt z penízovky sametonohé ve spolupráci s levandulí lékařskou a lichořeřišnicí větší potlačují spolehlivě růst kandidy. Výtažek z puškvorce lékařského odstraňuje ložiska ve střevech a bříza bělokorá v této směsi funguje jako drenáž všech uvolněných toxinů a odpadních látek. Obsažené bylinky ničí pouze nepřátelské organismy. Laktobacilům a dalším potřebným baktériím naopak uvolňují větší životní prostor ve střevech k lepší činnosti. Pokud je ve střevním traktu dostatek těchto symbiotických baktérií, nemělo by docházet ke vzniku kandidóz, neboť laktobacily mají za úkol kandidu hlídat před přemnožením. Ozdravná kúra by měla trvat vždy nejméně 6 týdnů, což jsou 2 lahvičky elixíru. Poté na dočištění doporučuji ještě lahvičku elixíru Detoxilen a kvalitní probiotika. Po kratší pauze je často třeba tuto kúru i několikrát zopakovat. Při léčbě kvasinek je nutné dodržet nastíněnou dietu, udržovat pitný režim a průchodná střeva, aby toxiny z odumírajících kvasinek mohly odcházet ven z těla. Pravidelně si dopřejte také horkou lázeň nebo saunu.

Rád bych upozornil na některé možné projevy umírající kandidy, při kterých někteří neinformovaní pacienti zpanikaří a zbytečně léčbu předčasně přeruší. Pokud je léčba kandidózy opravdu účinná může se krátkodobě objevit vyrážka, průjem, bolesti hlavy či stav podobný opilosti. Jedná se o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakci, kdy tělo reaguje na toxické látky z rozpadajících se těl kvasinek. Těmto reakcím je možné předejít dodržováním pitného režimu nejméně 2 litrů tekutin denně, doporučené fungicidní diety či několika opakovanými klystýry. Rovněž je dobré dbát na pravidelné odkyselování těla za pomoci jedné lžičky jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody. Důležité je maximální vyhnutí se rafinovanému cukru i jednoduchým cukrům jako je fruktóza a galaktóza, které kvasinkám slouží za hlavní zdroj potravy. Prospěšné je omezení kynutého pečiva a bílé mouky nebo dočasný přechod na bezlepkovou stravu. Při léčbě kandidy je potřebná také silná vůle, neboť kvasinky v ohrožení produkují zvláštní jedovaté mykotoxiny, které působí přímo na mozková centra a vyvolávají apatii, deprese, pocity bezmoci a nechuť cokoliv změnit či se s sebou udělat. Při těchto těžkých stavech pomáhá vše, co houby naopak nesnášejí: sucho, slunce a čerstvý vzduch.

TOPlist
Kontakt
Logo
Bc. Martin Kolár
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz