Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Vše skladem

ihned k odeslání

____________________

Věrnostní systém

- sleva až 8%

____________________


MAGAZÍN BYLINKOVÝ SVĚT

Postřehy a informace ze světa léčivých rostlin, které stojí za povšimnutí.

Růže - krásné, voňavé a léčivé

14. 11. 2018

Růže přitahují člověka od nepaměti, nejen pro svou krásu a vůni, ale také léčivou a magickou sílu. Nejznámější růží a současně i nejcennější rostlinou na světě je růže damašská (Rosa damascena), zvaná také damascénská, turecká či bulharská.

celý článek

Pupečník asijský jako přírodní lék proti stařecké demenci

24. 09. 2017

Vědcům z taiwanské univerzity se podařil prokázat účinek extraktu z pupečníku (Gotukola, Centella asiatica) proti rozvoji stařecké demence při Alzheimerově chorobě (ACH). Podávaný alkoholový extrakt z pupečníku dokázal snížit usazování amyloidních plaků, které jsou přítomny v mozku při ACH.

celý článek

Borůvky - nejzdravější potravina světa

01. 04. 2017

Existuje bezpočet žebříčků těch nejzdravějších potravin, jedno však mají vždy společné - na jednom z prvních míst najdeme borůvky.

celý článek

Vědecky potvrzeno: Žampion zabíjí rakovinné buňky!

12. 03. 2017

O léčivých účincích některých hub se diskutuje již poměrně dlouho. Díky pokročilým vědeckým metodám však až dnes začínáme chápat, jak a které látky v houbách vlastně působí na naše zdraví.

celý článek

Perila a léčba atopického ekzému

02. 03. 2017

Doslova před pár dny byly zveřejněny dlouho očekávané výsledky obsáhlého vědeckého výzkumu protialergického účinku perily. Perila křovitá (Perilla frutescens) - hluchavkovitá rostlina pocházející z Číny je ve východní medicíně svými protialergickými účinky známa již po staletí.

celý článek

Pampeliška a léčba rakoviny

12. 02. 2017

Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale), zvaná též smetánka, je jednou z nejrozšířenějších bylin. Často je považována za plevelnou rostlinu, přitom však v sobě ukrývá mimořádně účinné látky.

celý článek